Barbie má provokovat, má k sobě přitahovat okolí a i přes to, že je původně krásnou panenkou, vycházející z mužských představ o ideální ženě, má ve své živé podobě způsobovat rozruch a útočit na dvojí morálku ve společnosti svojí hypersexualitou, kterou používá jako svoji výhodu a životní úkol. Přesně to bývá i případ nádherných shemale, které svojí femininitou dokáží trumfnout řadu žen. Shemale ale k tomu bourají představu o dokonalé ženě hned na dvou frontách – důrazem na ženskou přitažlivost a zároveň rozporem mezi dokonalou ženskou přitažlivostí a skutečností, že mají mužské přirození.

T-girls už dávno nejsou okrajovou záležitostí, podle statistik jsou čtvrtou nejsledovanější kategorií stránek pro dospělé a jejich obecenstvo tvoří z většiny heterosexuální muži. Proč to tak je, můžeme zatím jen spekulovat: muži mohou například věřit a podvědomě vnímat, že nejlepší vyvrcholení dokáže zajistit někdo s vlastní zkušeností s mužským přirozením, z dosavadních výzkumů (např. výzkum týmu K. J. Hsu) ale zároveň vyplývá, že zájem v transženy nemá přímou souvislost s homosexualitou. Existuje také teorie, že zájem o transženy je náhodným vedlejším produktem naší schopnosti vizualizovat a ztvárňovat fantazie našich sociálních vztahů. To ale nevysvětluje, jak vzniká konkrétní záliba u konkrétního člověka.

Důležitější je si však uvědomit, že snaha diagnostikovat tyto záliby může mít na transsexuální osoby stigmatizující a patologizující efekt. Americká aktivistka Julia Serano píše o problémech, které stojí za zobrazováním této záliby jako fetiše. Shrnuje, že vnímání záliby v trans osobách jako fetiše znamená, že nemohou být milovány a oceňovány jako lidé, ale jen jako objekty fetiše. Neměli bychom se proto ptát mužů, aby vysvětlili své zalíbení v transženách – měli bychom se ptát, proč je společnost nutí tuto zálibu vysvětlovat. Taková snaha vychází z předem učiněného rozhodnutí o tom, že najít sexuální nebo romantické zalíbení v transženě je něco nemorálního nebo zvráceného. Proto stejně, jako se neptáme, jestli je normální obliba ženských hereček v pornu, není důvod zpochybňovat normálnost obliby shemale.

A protože Barbie Akademie odmítá, aby transženy musely jenom z důvodů odlišnosti od normálnosti, kterou definovala konzervativní společnost, čelit strachu z odmítnutí mužem (nebo ženou) a hrozbám, o kterých ostatní lidé ani netuší, následující video věnujeme krásné shemale barbie Paris z Bratislavy.

Nemá reprezentovat problematiku transgenderu jako takovou, ale ukázat, že není důvod ji vytlačovat mimo veřejný prostor, někam do kouta, abychom si nemuseli přiznat, že naše sexuality, identity a preference mohou mít tolik různých podob!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s